Chwarszczany, 15 września, imieniny obchodzą: Albin, Nikodem, Roland
 
   
 
   
   
   
Linki
   
   
 
 

Kaplica templariuszy w Chwarszczanach znalazła się na liście 100 najważniejszych zabytków architektury w Polsce. Lista została sporządzona na potrzeby portalu 

więcej >>

 
27jeden_procent_szlak_templariuszy_opp.jpg

12facebuk_szlak.jpg

28facebuk_muzeum.jpg

Strona Szlaku Templariuszy na Facebooku

Projet Beaucéant
Christophe Staf, którego fotografie pojawiły sie również na Szlaku jest webmasterem serwisu.
Chyba najlepszy francuskojezyczny serwis poświecony templariuszom. A może nie tylko francuskojezyczny. Zwłaszcza, że autorką wielu artukułów (podobnie jak na Szlaku Templariuszy) jest Agnieszka Staf.

Najlepsza francuskojezyczna strona o katarach - byae może w ogóle najlepsza merytorycznie strona o tej tematyce, wielokrotnie nagradzana i wymieniana wśród materiałów źródłowych.

Strona poświęcona architekturze sakralnej Pomorza Zachodniego. Z pewnością jedna z najlepszych stron na temat średniowiecznej architektury w polskim Internecie. Autor - Sławomir Pawlak - wniósł również sporo do dyskusji na temat szachownic na granitowych kościołach - prowadzonej na naszej platformie poświeconej temu zagadnieniu.

Strona o warowniach średniowiecznego Orientu.

Portal historyczny Histmag.org - łączy nas historia

A History of the Crusades
Hazard, H. W., Editor, The art and architecture of the crusader states volume IV

Projekt Chwarszczany
Strona Projektu Chwarszczany o Parku Kulturowym Chwarszczany i różnych wydarzeniach tu sie odbywających (wykopaliskach, konferencjach, warsztatach, koncertach)

Garncarz Maciej BeneAkebe
Warsztat historycznego garncarza w Chwarszczanach i Gudziszu. Rekonstrukcje i repliki średniowiecznych naczyń z Europy i Bliskiego Wschodu.

Strona zagrody jeździeckiej Agnieszki i Roberta Gumbisów położonej około trzech kilometrów od komandorii templariuszy w Chwarszczanach. Od 2008 roku właściciele bardzo aktywnie uczestniczą w przedsiewzieciach chwarszczanskich dbając o to, by komandoria templariuszy w Chwarszczanach była dobrze wyposażona w historyczny ubiór i by jej działania były oparte na zakonnej jeździe.

Poszukiwacze tajemnic wiele odnajdą na starych mapach niemieckich z XIX i XX wieku ze strony Mapster. Można znaleźć bardzo dokładne mapy okolic Chwarszczan, Wielowsi i innych miejsc związanych z templariuszami.

Zamki Gotyckie

Gazeta Rycerska - wieloletni partner medialny i sponsor wydarzeń na Szlaku Templariuszy w Chwarszczanach

Muzeum Templariuszy w Chwarszczanach

Budowana strona na temat polichromii średniowiecznych, przede wszystkim polichromii z kaplicy zakonnej w Chwarszczanach. Otwarcie planowane na późną jesień 2019 roku.


   
 
Szlak Templariuszy
kontakt
 
 
6311927
copyright©: autorzy Szlaku Templariuszy
1998-2019
projekt: BeneAkebe